НАЧАЛО ГЕРБ
197
0
СПОДЕЛИ

Борецът Иво Ангелов   отново е спортист на годината на Община Перник. Призът на победителя беше връчен лично от кмета на Община Перник Вяра Церовска на стилна церемония в   ОК „Дворец на културата“. През 2017 година бившият световен и европейски шампион завоюва ІІ-ро място на Европейско първенство, мъже, кат. 59 кг, І-во място на Международен турнир  „Н. Петров”   и І-во място на Държавно лично първенство.

Церемонията беше уважена от народните представители Красимир Велчев и д-р Александър Александров, и председателя на Жени ГЕРБ Ирена Соколова.

Участие в награждаването на победителите взеха  заместник-кметовете на Община Перник Севделина Ковачева, Денислав Захариев, Владислав Караилиев и Йордан Павлов. Събитието събра спортисти, треньори, бивши и настоящи големи имена на пернишкия спорт.

Треньор на годината стана  Иглика Милентиева – треньор по  джудо, самбо, сумо. За отбор на 2017 година беше определен волейболния тим на „Миньор Перник“.

На второ място в годишната класация за спортист на Община Перник се нареди състезателката по джудо и самбо Виктория Павлова.  Преаз 2017 година тя има ІІ-ро място на Открит шампионат на Австрия , жени, кат. 78 кг, ІІ-ро място на Международен турнир по джудо, жени, Нови Сад, ІІ-ро място на Държавен личен шампионат, жени, кат. 78 кг,  ІІІ-то място на Държавен личен шампионат, жени до 23 год., кат. 78 кг, ІІІ-то място на Държавен личен шампионат, девойки до 21 год., кат. 78 кг.

Челната тройка допълва капитанът на волейболния тим на „Миньор Перник“ Виктор Костадинов. Класиране през 2017 г.  – ІХ-то място в НВЛ – Суперлига САМИ – М.

На четвърто място остава ръгбистът Иван Пачаръзов.

Специални награди получиха Ненчо Миленов – ориентиране, спорт за ветерани  и Сергий Сергиев – борба кл. стил, спорт за ветерани.